TĚŽKÉ KOVY

 

V dnešní době je velký nárůst těžkých kovů a chemikálií v životním prostředí a díky tomu i v živých organismech. Přidávají se do hnojiv, pesticidů a fungicidů, takže je jíme s jídlem a pijeme s vodou. Přidávají se do barviv, plastů, pohonných hmot, čistících prostředků, léků.

Velkým problémem je očkování, které obsahuje několikanásobně větší množství rtuti nebo hliníku než je povolené množství. Pro maličkaté děťátko tak představuje neskutečný zásah do jeho imunitního systému. Toxické kovy se v našich tělech bioakumulují, maminky už v těhotenství předávají svým dětem pupeční šňůrou a placentou toxickou nálož těžkými kovy. Už v prenatélním věku nám v krvi kolují těžké kovy a rodíme se jako chemické konzervy. Po narození se nám kovy dál jen hromadí, protože tělo je neumí vyloučit ani přeměnit.

JAK JSOU TĚŽKÉ KOVY NEBEZPEČNÉ?

Akumulují se v organismu, jelikož je problém je vyloučit- Kadmium trvá 10-30 let než se z těla zcela vyloučí, Olovo cca 10 let, Polonium 30-50 let, Plutonium 100let. V praxi to znamená, že doba, za kterou by se z nás většina kovů vyloučila je skoro stejně dlouhá někdy i delší než délka našeho života

Nejsou rozložitelné a váží se na bílkoviny, mění jejich strukturu, funkci a působí jako enzymatické jedy.

Nahrazují v tkáních a kostech esenciální minerály. Olovo nahrazuje vápník v kostech, kadmium nahrazuje zinek v některých enzymech, nikl nahrazuje hořčík a měď, arsen nahrazuje fosfor. Jsou proto jedním z faktorů způsobujících osteoporozu, úbytek zubní skloviny, potíže s nehty, vlasy, pevností cévních stěn, stárnutí kůže.

Narušují imunitní systém a způsobují autoimunitní reakce, UMOCŇUJÍ MNOŽENÍ PLÍSNÍ A KVASINEK V TĚLE

NĚKTERÉ TĚŽKÉ KOVY A CO ZPŮSOBUJÍ V ORGANISMU

ARSEN-poškození nervů, hyperpigmentace či hypopigmentace, zvýšené riziko rakoviny plic, ledvin, jater, oběhové potíže, poruchy krvetvorby-anémie, leukopenie, deaktivuje až 200 enzymů. zdroje: herbicidy, insekticidy, fungicidy, mořidla, léky na leukémii, Roxarson-krmivo pro hospodářská zvířata.

KADMIUM-nahrazuje zinek ve tkáních, koncentruje se v játrech a ledvinách zdroje: cigaretový kouř, výfukové plyny, konzervovaná jídla v plechovkách, galvanizované a plastové vodní potrubí, baterie, elektrody.

OLOVO- deprese, ztráta koordinace, poruchy soustředění a učení, pomalý růst, anémie, koliky, křeče v břiše, bolesti hlavy, potíže se spánkem, záchvaty, třes. Zdroje: staré vodovodní potrubí, kontaminovaná půda okolo silnic, kontaminované konzervované jídlo

RTUŤ- poruchy paměti a učení, ztráta koordinace, deprese, úzkost, nevolnost, bolesti hlavy, slabost svalů, potíže s dechem, dermatitída. Zdroje: součást některých léků a očkovacích látek, zubní amalgámy, teploměry,barometry, polarografie, elektrody, rtuťové výbojky.

HLINÍK- ztráta paměti, osteoporoza, Alzheimer, koliky, anémie, bolesti hlavy a svalů, epileptické záchvaty, snížená imunita, potíže s vyjadřováním, snížená činnost ledvin zdroje: automobilový průmysl, čističky odpadních vod, hliníkové nádobí, očkovací látky, deodoranty a antiperspiranty, prášek do pečiva, hliníkové obaly a folie

Těžké kovy se ukládají v organismech (rostlinách i živočiších) a po jejich smrti se stávají potravou jiných živočichů až člověka, pro kterého je větší dávka těžkých kovů v organismu smrtelná

 

.