PARAZITI

 

PŘÍČINA MNOHA ZDRAVOTNÍCH POTÍŽÍ!

Nedělejme si iluze, že se nás parazité netýkají. Přiživují se na našich tělech, produkují odpad a otravují svými jedy naše tkáně.

Jelikož je přes 50% zdrojů vody a jídla infikováno, přijimáme parazity běžným pitím a jedením. Vajíčka parazitů putují i vzduchem a mohou být prakticky kdekoli. Přenáší se např. podáním ruky, sexuálně, plaváním v zamořené vodě, jedením a pitím z příboru někoho jiného, atd... Častým přenašečem parazitů bývají také domácí mazlíčci.

Proč se v nás paraziti množí a rychleji vyvíjejí?

- vajíčka se rychle vyvíjejí, když je v těle kyselé pH
- vajíčka se rychleji vyvíjejí, když máme v těle průmyslové jedy, chemikálie a těžké kovy
- mnoho lidí má zácpu, pro parazity je to větší šance se vyvíjet
- promořenost populace a promořenost domácích mazlíčků je veliká

- máme čím dál tím slabší imunitní systém
- jíme hodně cukru a pijeme alkohol, je velká spotřeba živočišných bílkovin
- lékaři nedělají s pacienty preventivní odčervení
- nikdo parazity nepředpokládá a tudíž je nikdo nehledá a nediagnostikuje a když ano, testy jsou velmi nepřesné a nespolehlivé

Co způsobují parazité?

  • Třasy, tiky, záškuby svalů i noční záškuby těla, závratě, zatmění před očima s pocitem na omdlení, deprese, úzkosti, pocity tísně, tlaku na hrudi, pocit těsně před infarktem.
  • Poruchy vidění
  • Atopický ekzém
  • Paraziti se mohou usadit v kloubech, kloubních váčcích i páteřním kanále.
  • Parazit při migraci vyvolává teploty, jeho noční aktivita vede k nespavosti, spouští migrény, alergie (pokud se usadil ve vedlejších nosních a čelních dutinách), je příčinou tinnitu (ve středním a vnitřním uchu může žít celá řada parazitů).
  • Migrující larvy nevynechají plíce: astma je způsobeno nejčastěji měchožilem větveným, ale i migrující toxokarou, škrkavkou, atd.
  • Arytmie, tachykardie atd. - v srdci najdete škrkavky, háďátka, motolice i vlasovce.

Parazity můžeme detekovat na přístroji DIACOM a odstraníme je nechemickou cestou pomocí Plazmový generátor

 

Stručný výběr z mnoha běžných parazitů:

Ascaris lumbricoides (škrkavka dětská) - larva škrkavky, způsobuje často v plicích astma, dýchací potíže a záněty, ve střevech může červ dorůst až 30cm!

 

Enterobius vermicularis  (roup lidský) – 1cm velké larva, může se vyskytovat kromě střeva tenkého i tlustého i v játrech, žlučníku, slinivce, urogenitálním traktu, podkoží, v žilách.

Srongyloides stercoralis (háďátka střevní) – 1-2mm, způsobují vyrážky, svědění, otoky.

Lamblie bičíkovci vyvolávající onemocnění tenkého střeva a jater — lambliózu. Způsobují kopřivku, svědění pokožky, bolesti v kloubech. Je možný zánět jater, hepatitida i dokonce cirhóza, vředy v tlustém střevě.

Toxoplasmy (nejednodušší jednobuněčné organismy) se usídlují v nejrůznějších místech lidského těla. Vyvolávají srdeční onemocnění (toxoplasmózní myokarditida), bolesti kloubů a svalů a společně s teplotou připomínájí chřipkovou infekci. Plícní forma toxoplasmózy se jeví jako zánět průdušek atd.

Motolice jaterní žijí v játrech a žlučníku. vyvolávají alergické projevy, hepatitidu

Měchovci – 1cm, dospělci se vyskytují v tenkém střevě, larvy kdekoliv. Poškozují střevní stěnu, objevuje se krev ve stolici, ANEMIE v důsledku deficitu Fe, nedostatek proteinů, hubnutí, poruchy krevního oběhu.